Jolana Dvořáková, Sazená 10, 27324 Velvary, Czech Republic  
T:00420732189760, 00420315720171, e-mail: ladycabern@seznam.cz

Ohlédnutí za rokem 2010 / Looking Back at 2010

27.12.2010 - 1.1.2011

Vánoční prázdniny a Silvestr na horách

Poslední týden v roce jsme strávili stejně jako loni s kamarády v Orlických horách na Chatě Prim v příjemné atmosféře a výtečnou kuchyní našich milých přátel rodiny Štěpánových. Počasí se tentokrát opravdu vyvedlo a my si tak užívali krásných dlouhých procházek v malebně zasněženém okolí. Adámek se mezitím proháněl na snowboardu na perfektně upravenách sjezdovkách. Měli jsme i moc milou návštěvu - Martina s Aduškou, se kterými jsme se vypravili na výlet k Rampušákovi. Protože nám v třeskutých mrazech zamrzlo nejen auto, ale i foťák, tak jsme moc vděční za fotky jak Martinovi, tak Nikol.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


23.10.2010

Speciální výstava slovenského klubu ŠSP - Velký Meder

Cita ze Slunného dvora - třída otevřená - Výborná 1, CAC - rozhodčí L. Ličák (SK)

2.-3.10.2010

Speciální klubová výstava ŠSP Zarybniční Lhota a Svod mladých

Cita ze Slunného dvora - Výborná 4 - rozhodčí U. Eisner (A)

Avery Ladyca Bern - Velmi nadějný 1 a Nejlepší dorost speciální výstavy - rozhodčí Kukla (CZ)

Na klubovou výstavu jsme se tentokrát vypravili s Cituškou. V letošním roce poprvé po štěňátkách nastoupila do kruhu v třídě otevřené v konkurenci 51 nastoupených fen. Posuzování paní rozhodčí bylo přísné, a o to více si ceníme fantastického výsledku a umístění naší Citušky. Do třídy dorostu nastoupil syn Citušky Avery, kterému se podařilo na jeho první výstavě postoupit až do závěrečných soutěží, kde získal krásný pohár za Nejlepší dorost SV. Máme ohromnou radost, děkujeme Marušce za krásné předvedení a moc gratulujeme! Naše gratulace také letí bráškovi City CERTO ze Slunného dvora, který se umístil na druhém místě Res. CAC a všem našim kamarádům ke krásným výsledkům.

Prožili jsme krásný, nejen výstavně úspěšný víkend, v úžasné atmosféře mezi přáteli a majiteli všech "dětiček" z Citušky prvního vrhu. Patří jim naše velké poděkování, že se zúčastnili nedělního Svodu mladých. Vrh byl ohodnocen jako vyrovnaný, bez vylučujích vad, z čehož máme moc velkou radost. Podařilo se nám udělat velkou rodinnou fotečku, kde jsou všechna "děťátka" s taťkou Čerynkem - Grand Ch. Christof Top-Berner, mamkou Cituškou a babičkou Connie Queen Elsa.

gal

Cituška

gal

Avery

gal

Svod mladých

Rodinné foto

16.-19.09.2010

Výcvikový víkend - PECKA

S Klaruškou a Mártym, jsme se vypravili na podzimní výcvikový víkend na Pecku, kde se také konalo setkání sdružení AURA CANIS, jehož jsme novými členy. Byl to velmi příjemný a pohodový víkend. Počásí nám přálo, poznali jsme nové kamarády, zacvičili si, svezli se na raftu, ale také ...

... Márty i Klaruška úspěšně složili canisterapeutické zkoušky (zkouška povahy psa). Více...

19.08.2010

Zkoušky v Herolticích

Cita ze Slunného dvora s Dituškou složila úspěšně pracovní zkoušky ZPU 1

Klara Violette Queen Elsa s Adámkem (11 let) složila zkoušky ZOP

Ve stejném čase na jiném místě složila další zkoušky, tentokrát stopařské FPr 2, maminka Citušky Connie Queen Elsa. Gratulujeme mamčo :-)

.

Fotogalerie

9.-21.08.2010

LVT Heroltice 2010

Jako každé léto jsme se vypravili na letní výcvikový a společenský tábor. Ten letošní byl ve znamení 60. let, takže kemp byl plný květinových dětí. Opět jsme si užili spousty legrace a různých soutěží, karnevalů a závodů. Na táborové výstavě, kde se posuzuje především souhra páníčka s jeho pejskem, jsme letos s Klaruškou, Cituškou a Mártym obsadili tři stříbrná místa a náš Avery, který se poprvé s páníčky zúčastnil táborového dění, si se svoji paničkou Maruškou odvezli pohár za první místo ve třídě štěňátek. Se svým páníčkem Martinem si pak Avery vyběhal druhé místo v závodě Agility a třetí místo v závodě Štěk Trek. V těchto závodech byl úspěšný i náš Adámek s Klaruškou, kdy získali krásné druhé a čtvrté místo. Také jsme samozřejmě pilně cvičili. Náš jedenáctiletý Adámek s Klaruškou a Dituška s Cituškou se připravovali na zkoušky, které úspěšně zvládli. Už se moc těšíme na další ročník...

gal

Zahájení

gal

Psí karneval

gal

Výstava

gal

Z výcviku

gal

Družstvo "A My"

gal

Zlatý kolibřík

gal

Dětský karneval

gal

Štěk Trek

agility

Agility závody

gal

Najdi a obleč svého psa

gal

Miss Šereda

gal

Příprava na noční bojovku

11.07.2010

Setkání štěňátek vrhu A a jejich páníčků

Navštivili nás naše téměř čtyřměsíční štěňátka - Anakin, Avery a Abbynka. I když jsme díky pekelnému horku museli naše původně plánované aktivity trošku omezit, i tak jsme si společně užili velmi příjemný a pohodový den. Páníčci si popovídali, štěnda se vyřádila a nechybělo focení do rodinného alba. Jsme šťastní, že se naše štěňátka dostala právě k těmto páníčkům, kterým patří naše velké poděkování, že nás potěšili svoji návštěvou. Vidět vysmátá štěnda a spokojené páníčky, co víc si chovatel může přát ...

gal.

1.07.2010

Klaruška - Klara Violette Queen Elsa oslavila svoje 2. narozeniny

gal.
ZANZEBERN FOREIGN AGENT (MÁRTY)
byl 16.5.2010 na rentgenech s následujícími, fantastickými výsledky. Máme velikananáskou radost
HD A/A, ED 0/0, OCD Negativní !!!
31.05.2010

Na návštěvách u štěňátek

Tento víkend jsme si udělali malý výlet po krajích českých a postupně jsme navštívili Averyho, Anakina, Ailynku i Abbynku v jejich nových domovech. Je neskutečné, jak za ty dva týdny zase vyrostli, jak do velikosti, tak do krásy. Moc děkujeme novým páníčkům za velmi milé přijetí a vzornou péči o naše zlatíčka.

gal.
23.05.2010

Štěňátka u nových páníčků

Průběžně dostáváme od nových páníčků zprávičky a fotografie, jak se našim zlatíčkům daří v nových domovech. Jak se mají a co dělají, můžete vidět ve fotogaleriích jednotlivých pejsků v sekci štěňata.
obr

16.05.2010 Loučení
Po úžasných osmi týdnech nastaly tento víkend okamžiky loučení. Dnes jsou už Abby, Avery, Anakin a Ailey ve svých nových domovech a my jim přejeme, aby se jim u nových úžasných páníčků moc a moc líbilo a dařilo. Takto vypadaly první momenty s novými páníčky, než s nimi nasedli do aut a odfrčeli do různých koutů té naší krásné české země. Tak ahojky zlatíčka naše...a mějte se moc krásně.
13.05.2010

Štěňátkům je 8 týdnů

Přinášíme velkou fotogalerii mimísků s mamčou, tetou Klarou a strejdou Mártym, ze kterého se vyklubala opravdová chůva. Nosí jim hračky a plyšáky, které stěhuje z Adámkova pokoje, hraje si s nimi, hlídá je a má s malými lumpíky, když na něj dorážejí, nebo ho všelijak provokují a okusují, skutečně neuvěřitelnou trpělivost. Fotečky naleznete jako vždy v sekci štěňata.

8.05.2010

2.05.2010

Dva po sobě jdoucí víkendy byly pro nás ve znamení výstav - v Praze a Rožnově, na kterých nás zastupoval tentokrát jen Márty - Zanzebern Foreign Agent. Z výsledků máme moc velkou radost.

8.5.2010 - Klubová výstava ŠSP Rožnov - Výborný /Excellent        Dituška s Mártym skončili na krásném pátém místě ze 32 psů. Mockrát děkujeme Mildovi za krásné fotečky.

2.5.2010 - CACIB Praha - Výborný 2 /Excellent 2                       Děkujeme moc Honzovi Ščerbovi za veškerou pomoc při přípravě a také za super předvedení. Fotogalerii ještě připravujeme.

6.05.2010
Štěňátkům je 7 týdnů
29.04.2010 Ani jsme se nenadáli a štěňátkům je 6 týdnů. Počasí nám přeje a tak si štěňátka užívají zahrady. Prozkoumávají neprozkoumané a okousávají doposud neokousané. Opět jsme doplnili váhové tabulky a fotogalerie v sekci štěňata.
22.04.2010

Štěňátkům je 5 týdnů

Mají nové hřiště a celou zahradu pro sebe. Nic neunikne jejich pozornosti. Je to povedená partička po všem šplhajících, do všeho kousajících a štěkajících lumpajzníků. :-). Fotogalerie momentek i jednotlivých pejsků naleznete v sekci štěňata.

17.04.2010
V sobotu jsme měli dvě moc milé návštěvy. Přijeli k nám noví páníčci Abbynky a Averyho. To vám bylo pomazlení :-).
15.04.2010 Přinášíme fotogalerii našich čtyřtýdenních tříbarevných medvídků. Porodní bedna jim začíná být pomalu ale jistě malá :-) (viz. momentky). Jsou zvídavá a ve společnosti Klarušky a Mártyho (za pozorného dohledu maminky) prozkoumávají blízké okolí porodní bedny. Jejich nejoblíbenějším pokrmem po maminčině mléce je tvaroh míchaný s medem a jogurtem. Pak si navzájem omyjí čumáčky a ... jde se spinkat....... obr
8.04.2010 Štěňátkům jsou dnes 3 týdny. Jsou hravá, dravá a žravá. Ochutnala kašičku z mističky, ve které se také všechna úspěšně vykoupala :-). Stále ještě hodně spinkají, ale už se pomalinku začínají navzájem škádlit. Nové momentky a fotečky jednotlivých štěňátek naleznete jako vždy v sekci štěňata. foto

1.04.2010

Ani jsme se nenadáli a štěňátkům už jsou 2 týdny. Cituška se o ně trpělivě stará a na naplnění jejich stále hladových bříšek zatím stačí sama. Začínají se navzájem ochutnávat a jejich plížení/plazení se pomalu ale jistě mění v první nemotorné krůčky. Váhové přírůstky a další momentky - štěňata.

Přejeme Vám krásné prožití velikonočních svátků.

gal
26.03.2010

Miminkům je 1 týden - Náramně prospívají. Pomalinku otvírají očíčka a pokoušejí se postavit, což se jim s přeplněnými bříšky zatím moc nedaří ☺. Doplnili jsme váhovou tabulku a přidali fotečky jednotlivých štěňátek a momentky - vše v sekci štěňata.

1 tyden
18. 03. 2010

Přinášíme tu nejradostnější zprávu - dnes se nám narodila štěňátka. Máme dva psí kluky a dvě holčičky, o které se Cituška vzorně stará. Maminka i mimíšci jsou v pořádku.
Více informací v sekci - štěňata.

o
 
Březen 2010

Aktuální fotografie táty Mártyho
Australský CH Zaanz Fashion Assassin (Fletch)
obr
21.03.2010 Letošní krásná, zasněžená zima je u konce, přichází jaro.
Tak jsme si řekli, že si připomeneme některé z těch krásných momentů, kdy naši pejsci dováděli na sněhu. Skutečně si tuto zimu pořádně užili.
o
22. 02. 2010
Dnes oslavila naše zlatíčko a nastávající maminka
Cituška svoje krásné druhé narozeniny.
12. 02. 2010
Přinášíme radostnou novinu: Budeme  mít  štěňátka
Sonografické vyšetření potvrdilo, že je naše Cituška březí. Máme ohromnou radost a už se na naše štěňátka moc těšíme, tak jako Cituška, která nezaváhá ani chviličku, aby se nám nepochlubila svým rostoucím bříškem. Miminka se mají narodit kolem 15. března a k odběru budou v polovině května.

Budoucí tatínek „Čerynek“ (Christof Top-Berner) má velmi milou a přátelskou povahu. Žije v útulném rodinném prostředí s malými dětmi, které zbožňuje a jako typický „berňák“ je skutečným mazlem celé rodiny. Čerynek se mimo jiné také pyšní titulem Grand Šampion CZ.

Máte-li zájem o štěňátko a další informace, neváhejte a kontaktujte nás.
21. 01. 2010
Náš benjamínek Márty dnes oslavil své první narozeniny
KRYTÍ  -  PUPPIES PLAN

     CH. GrCH. CZ Christof Top-Berner
       Bonitační kód: 425 A 4p5 A0
       HD - 0/0 (A/A), ED - 0/0
Cita ze Slunného dvora
 Bonitační kód: 535 AX4r 5A0
 HD - 0/0 (A/A), ED - 0/0

11. 1. 2010 - proběhlo krytí naší Citušky s jedním z nejkrásnějších plemeníků v ČR - Čerynkem. Cituška si svého ženicha okamžitě zamilovala, a tak vše proběhlo naprosto úžasně a pohodově. Budeme se těšit, že se za měsíc na sonu miminka objeví.
  Zpět / Back  
2009 2008 2007