Jolana Dvořáková, Sazená 10, 27324 Velvary, Czech Republic  
T:00420732189760, 00420315720171, e-mail: ladycabern@seznam.cz

Ohlédnutí za rokem 2011 / Looking Back at 2011

31.12.2011

Silvestr 2011

Již třetí rok za sebou jsme strávili silvestrovský pobyt na chatě Prim v Orlických horách. Tentokrát v oběměněné sestavě s Cituškou, Klaruškou a Ruthynkou. I tento rok se nás sešla hromada kamarádů s bernskými salašníky a užili jsme si spoustu legrace, a to jak při společenských hrách, tak na procházkách a na sjezdovce. Ve fotogalerii můžete vidět momenty z našeho pobytu v Orličkách, ale také fotky Mártyho, jak si letošní zimu užíval s Dituškou v Krkonoších. Už teď se těšíme na letošního Silvestra.

For a third year in a row we have passed our winter holidays in Orlické hory. This time in a different composition with Cita, Klara and Ruthy. Also this year, we had a lot of fun with our friends with bernese MDs. You can see pictures in the gallery of our moments in Orlické hory as well as photos of Marty, who spent his winter holidays with Dita in Krkonoše mountains. We are already now looking forward to this year´s winter holidays in the mountains.

Přejeme Vám příjemné prožití svátků vánočních a mnoho štěstí, zdraví, lásky a spokojenosti v Novém roce

We wish you a Merry Christmas and a lot of hapiness, sound health and a lot of love in the upcoming New Year

Cita

Klara

Márty

Ruthy

1.-2.10.2011

Speciální klubová výstava ŠSP Zarybniční Lhota a Svod mladých

Cita ze Slunného dvora - Výborná 4 - třída otevřená (celkem 62) - rozhodčí L. Mach (DE)

Brionny Ruth Ladyca Bern - Velmi nadějná - třída štěňat (celkem 23) - rozhodčí J. Janda (CZ)

Letošní podzimní klubová výstava byla skutečně vydařená. Při nádherném letním počasí jsme si užili fantastický víkend u Knížecího rybníka. A naši pejsci nám udělali velikou radost. Ruthynka ve třídě štěňat skončila na krásném pátém místě s hodnocením Velmi nadějná. Cituška pak ve třídě otevřené v konkurenci 62 fen skončila, stejěn jako loni na úžasném čtvrtém místě.

V neděli pak proběhl Svod mladých, kde jsme předvedli naše pejsky z vrhu B. Účast jsme měli z Čech 100%, jen nám chyběl Balzac, který žije ve Švédsku. Vrh byl hodnocen jake velmi pěkný, vyrovnaný s velmi pěkným úhlením


Brionny Ruth a Bellita Olivia


Cituška V4


Baltic Max, Bellita Olivia, Brionny Ruth, mamka Cita a babička Connie

30.09.2011

Vrh B - nové fotografie / Litter B - new photos

Naše štěňátka z vrhu B už dovršila 5. měsíc. Jak to utíká. Přidali jsme nové fotečky do samostatných galerií Olí, Balzaca i Maxe. Chcete-li se podívat, klikněte na jméno pejska

Our puppies from litter B are 5 months old now. Time runs so fast. We added new photos into their individual galleries of our Oli, Balzac and Max. If you want to see them, click on the name of the dog.

18.09.2011

Národní výstava psů v Brně / CAC Brno

Výstava v Brně pro nás byla svým způsobem premiéra, protože jsme vyjeli v kompletní výstavní sestavě - Márty, Ruthynka a Cituška. S výsledky jsme nadmíru spokojeni, zejména z Citušky, protože to pro ní byl po štěňátkách návrat do výstavního kruhu, který v silné konkurenci krásných feneček byl více než povedený.

The Show in Brno was a sort of a premiére for us, because we went there with all three of our show dogs - Márty, Ruth and Cita. We are more than satisfied with the results, particularly of Cita, because it was her return to the show ring after puppies, which was in very strong competition very successful.


Cita - V2 Res.CAC/Exc. 2


Ruthy - VN1 / VP1


Márty - V4 / Exc.4


Všichni / all together

Blahopřejeme také Larsovi s Balzacem Ladyca Bern, kteří se v poslední době zúčastnili ve Švédsku několika menších výstav, kde v závěrečných soutěžích obsadili BiS 4 a 2x BiG 2. / We also congratulate Lars with Balzac Ladyca Bern who lately took part in a number of smaller shows in Sweden and who in their final competitions reached BiS 4 and 2 times BiG 2. Well done :-)

28.08.2011

Premiéra štěňátek Vrhu B Ladyca Bern na výstavách

Balzac, Bellita Olivia a Brionny Ruth se ve stejný den, ale každý v jiné zemi, zúčastnili svých prvních výstav ve třídě štěňátek. Naše Ruthynka na Mezinárodní výstavě v Mladé Boleslavi získala hodnocení Velmi nadějná 1. V Rakousku si Olí z obou dní klubové výstavy odnesla své první poháry za hodnocení Velmi nadějná, přičemž pořadí u štěňátek na této speciální výstavě nebylo zadáváno. Balzac si užil svou premiéru na klubové výstavě ve Švédsku, kde skončil ve velké konkurenci s hodnocením Velmi nadějný 3. Máme z těchto výsledků moc velkou radost a přejeme štěňátkům a jejich páníčkům mnoho dalších úspěchů.

Premiére of our Litter B puppies in dog shows

Balzac, Bellita Olivia and Brionny Ruth have at the same day, but in different countries taken part in their first shows. Our Ruthy was Very Promising 1 at the CACIB show in Mladá Boleslav. Olí was in Austria at the SMD both days judged as Very Promising, however they did not award placings at this show. Balzac´s first show was at the Swedish Bernese Specialty, where he was in strong compettion Very promising 3. We are very happy for these results and we wish the puppies and their human friends a lot of success in the future.

06.-20.08.2011

Letní výcvikový tábor v Herolticích 2011

Co Vám budeme povídat :-) Čtrnáct dní aktivního odpočinku s bezva lidičkama, spousty legrace a zábavy, výcviku a dovádění se všemi našimi hafany, turnaj ve vodním pólu, soutež ve zpěvu, karnevaly se psy i bez nich, závody dovednosti i na rychlost s našimi mazlíky, prostě fantastických čtrnáct dní, při kterých si člověk dokonale vyčistí hlavu. Brzy budete mít možnost se přesvědčit na vlastní oči ve fotogaleriích, které jsme ale zatím nestihli dopřipravit. Budou co nevidět. Tak mějte ještě chvíli strpení :-). Zatím aspoň odkaz na Jarčiny fotogalerie ZDE a foto vpravo asi hovoří za vše :-)

24.07.2011

Návštěva u Ailynky - Ailey Ladyca Bern

Přestože jsme se neviděli skoro rok, přivítání bylo bouřlivé :-). Z Ailynky za tu dobu vyrostla krásná psí slečna s mohutnou kostrou a krásnou hlavou. Je miláčkem rodiny, s klukama jsou super parťáci. Moc děkujeme za milé přivítání a především děkujeme páníčkům za jejich lásku a starostlivost k Ailynce.

Although we did not see each other for almost a year, welcome reminded a storm :-). Ailey from litter A has grown into a beatiful female bernese with a strong bone and beautiful head. She is the darling of the family and with the boys thez have a lot of fun. Many thanks to the owners for their love and care :-)

24.07.2011

Návštěva u Maxe - Baltic Max Ladyca Bern

Tak se nám konečně povedlo s Rutynkou navštívit i brášku Maxe z našeho vrhu B. Max se ukázal jako výborný hostitel. Rutynku provedl každým zákoutím zahrady, a nám se ukázal jako mazlík i divoch zároveň. Po mamce Citě zdědil schopnosti "létajícího berňáka" a za celou dobu návštěvy ani chvilku neposeděl a stále se své sestřičce věnoval :-). Moc děkujeme jeho úžasným páníčkům za milé přijetí a že se o Maxe tak krásně starají. Těšíme se zase brzy na viděnou. :-)

Finally we managed to visit Ruty´s brother Max, who has shown to be a perfect host to visitors. He showed Ruty every little bit of the garden and he showed us how cute he can be, but also that he has a lot of temperament. He has inherited the abilities from his mum of a "flying bernese". Many thanks go to his fantastic owners that they take such good care of him.

15.07.2011

Rutynka poprvé na cvičáku / Ruty for the first time in training

Přišel den C - odjezd s Ruty na první cvičák. Po řádné přípravě a řádně natěšeni jsme nasedli do auta, otočili klíčkem a nic. Tak jsme zase vše vybalili. Po delší telefonické konzultaci s mobilem u ucha v jedné a šroubovákem v druhé ruce, jsme do nečeho dvakrát zavrtali a ehjle, auto už zase jede. Jestli chcete vědět jak dopadl zbytek výcvikového dne, klikněte na fotografii :-)

10.07.2011

Návštěva u Olí - Bellita Olivia Ladyca Bern

Ještě nám ani nevychladl motor z cesty do Paříže a a už jsme se vyjeli podívat s Rutynkou za sestřičkou "Olí" z našeho vrhu B. Olí žije v překrásně upraveném prostředí, které si občas poupraví :-) a ještě má po ruce dvě super berňácké kamarádky Ari a Berry, které umí také po štěněcím pozlobit :-). Strašně rádi jsme viděli Martinu a Janu Krásových (CHS Zahrada Záboří), kteří dnes o ní s láskou pečují. Mockrát děkujeme za krásné přivítání a pohostinnost a těšíme se zase brzy na další shledanou. A nakonec citace Martiny: "Olí je šikovná a učenlivá a je to zlatíčko, když je unavená" :-)

Our engine almost didn´t have time to cool down from our trip to Paris when we set out for a trip with Ruty to visit sister "Olí" from our litter B. She lives in a beautiful environment and has two superb bernese friends Ari and Berry. We were very happy to see again Martina and Jana Krásovy (Kennel Zahrada Záboří) who are taking care with love of Oli.

07.07.2011

Brionny Ruth Ladyca Bern

Přinášíme velkou fotogalerii naší 3. měsíční chlupaté kuličky, úžasného mazlíka a malého ďáblíka Rutynky.

We have added a large photogallery of our 3 month old bernese baby Ruty.

08.07.2011

Paříž - II. díl - rodinné setkání / Paris - 2nd Part - family meeting

Možnost účastnit se uvedených výstav však mělo ještě jedno úžasné kouzlo. Setkali jsme se totiž se Sophie Armatol, která má doma ve Francii sestru Mártyho - Eylandt (Zanzebern French Connection). S Mártym letěli spolu letadlem ze Sydney přes Bangkok do Zurychu, kde jsme si je společně se Sophie přebírali a od té doby se "viděli" jen na Facebooku :-). A navíc na výstavu přiletěla z Austrálie také Zoe Wall, která je majitelkou táty Eylandt a Martyho - Fletch (AUSCH. Zaanz Fashion Assassin). Bylo to super setkání a těšíme se zase někdy na viděnou :-)

Taking part in the shows also had one magic moment. We met with Sophie Armatol, who has at home the sister of our Marty - Eylandt (Zanzebern French Connection). They flew together from sydney via Bangok to Zurych, where we picked them up. We saw each other only on Facebook until we met in Paris. And moreover, Zoe Wall, the owner of the father of Marty and Eylandt - Fletch (AUSCH. Zaanz Fashion Assassin) flew from Australia to see the Show and us:-). It was fantastic to see you all and we are looking forward meeting again in the near future :-)

 

07. - 08.07.2011

Paříž - I. díl - Výstavy / Paris - 1st Part - Shows

V uvedených dnech jsme s Mártym vyrazili na cestu do Paříže. Na Světové výstavě psů 7.7. získal v otevřené třídě Márty od finské rozhodčí ohodnocení - velmi dobrý, druhý den pak na Francouzské speciální výstavě od francouzského rozhodčího známku výborný. Moc děkujeme Hance Chovancové za přípravu Mártyho, což nebylo v jeho stavu bez chlupů nijak jednoduché :-). S výsledkem jsme proto spokojeni. Díky patří i Karin Hlavaté za fotky a Kačce Šabatové za zařízení super bydlení. I když času nebylo moc, stihli jsme se aspoň kouknout zblízka na Sacre-Coeur a dát si super kafčo na Montmartru.

We took of to Paris. At the World Dog Show Marty received by a Finnish judge the mark Very Good, the second day on the French National Special Show by a French judge, he was assessed as Excellent. Our thanks go to Hanka Chovancová for preparing Marty for the show, which was, due to his missing coat, not easy at all. We are thus satisfied with the result. Our thanks go also to Karin Hlavatá for the photos and Kačka Šabatová for arranging superb lodging. Eventhough we had very little time, we managed to look at the Sacre-Coeur Cathedral and have a splendid coffee on Montmartre.

01.07.2011

Naše Klaruška oslavila své 3. narozeniny / Our Klara celebrated her 3rd birthday

Milá Klaruško, přejeme ti do dalších let jen samé hezké okamžiky a spoustu radosti, dobrot a úspěchů při canisterapii. / Dear Klara, we wish you into the future only nice moments, a lot of joy and candies and succeses in canistherapy.

13.06.2011

Využili jsme krásného počasí a pořídili na zahradě několik nových fotek naší rozrůstající se smečky, které si můžete prohlédnout v připojené fotogalerii.

We took advantage of the beautiful weather and took some photos of our growing pack. You can see the photos in the attached photogallery.

12.06.2011
Postupně nám přicházejí zprávy a fotky od majitelů našich štěňátek. Každému jsme vytvořili vlastní stránku s fotogalerií, kde budou přibývat nové fotky, tak jak nám budou zasílány. Také jsme aktualizovali stránky vrhu "A" a přidali nové fotky Ailey, za které mockrát děkujeme. / We are receiving news and photos from the owners of our puppies. We have created a page with a photogallery for each puppy. We have also updated the pages of litter "A" and put new photos of Ailey, for which we thank very much.
07.06.2011
V úterý jsme se rozloučili s Balzacem, který se vypravil do svého nového domova ve Švédsku. I jemu přejeme hodně štěstí, pevné zdraví, a krásný dlouhý život se svými milujícími páníčky a bráškou Nashvillem. Ve fotogalerii pak uvidíte poslední momenty s maminkou na zahradě a na letišti před odletem. / We said good bye to Balzac who has left to his new home in Sweden. We wish him also a lot of hapinness, sound health and a long beautiful life with his new loving family and brother Nashville. You can see the last moments with his mummy in the garden and at the airport prior to take-off in the photogallery.
Zanzebern Foreign Agent - náš Márty za poslední měsíc absolvoval pět výstav v otevřené třídě s následujícími výsledky / Our Marty has taken part in five dog shows in the open class during the last month with the following results:
05.06.2011 CAC Klatovy Jančík (CZ) V 2, Res.CAC Excellent 2, Res.CAC
22.05.2011 CACIB Litoměřice Polgár (SK) V 4/ Excellent 4
21.05.2011 CAC Litoměřice Havelka (SK) V / Excellent
14.05.2011 CACIB Praha Redlicki (PL) V / Excellent
07.05.2011 Klubová výstava ŠSP – Rožnov Zadáno pouze 7 x V z 32 psů Herngren (S) Výborný / Excellent


Klubová výstava ŠSP – Rožnov


CAC Klatovy

04.06.2011

8. týdnů uteklo jako voda a nastal čas, abychom se postupně s našimi "Švéďaty" rozloučili. V pátek odjeli se svými úžasnými rodinami Baltic Max a Bellita Olivia. Hodně štěstí zlatíčka naše, užijte si spoustu legrace a lumpáren, mějte krásný dlouhý život. Těšíme se, že se budeme vídat... Přidali jsme fotky našich medvídků v osmi týdnech a doplnili váhovou tabulku.
8 weeks have passed and the time has come to say farewell to our "Swedies". Baltic Max and Bellita Olivia were the first to leave with their wonderful families. We wish you a lot of luck, darlings, have a lot of fun and a beautiful and long life. We added a few photos of our 8 week old "little bears" and their weights.

29.05.2011

Využili jsme krásného počasí a především množství rukou, které byly mimořádně k dispozici k nafocení společné fotečky našich 7,5 týdenních lumpajznic a lumpajzníků. / We took advantage of the beautiful weather and number of hands which were exceptionally available and managed to take a group photo of our 7,5 week "little rascals".

Ještě před pár dny tu byl s námi. Veselý a hravý. Elegantně se nesl naší zahradou i výstavním kruhem. Úžasný pes, velký mazel s neodolatelným pohledem, taťka našich štěňátek - Mojo. Lze jen těžce uvěřit, že už není ... Odešel náhle do psího nebe 25.05.2011. Je nám to moc moc líto...

He was here with us only a few days ago. Happy and playful. He carried himself elegantly in the garden as well as in the show ring. Amazing dog, affectionate, with a irresistible look, father of our puppies - Mojo. It is hard to believe, that he is not here anymore... He suddenly left for dogs heaven on 25.05.2011. We are very very sorry...

26.05.2011

7. týden štěňátek: Tento týden proběhla kontrola vrhu. Vrh byl hodnocen jako velmi pěkný, vyrovnaný, silné kostry, všechna štěňátka jsou standartní. "A nyní nám dovolte abychom se Vám představili našimi jmény."
Puppie´s are now 7 weeks old: This week we had the official assessment of the litter, which was evaluated as very nice, balanced, strong bones, all puppies comply with the standard. "And now allow us to introduce ourselves with our names".

Red girl
BRIONNY RUTH

Yellow girl
BELLITA OLIVIA

Beige boy
BALTIC MAX

Blue boy
BALZAC

19.05.2011

6. týden štěňátek. Tak a další týden utekl jako voda. Kliknutím na fotečku vpravo se můžete podívat na fotogalerii štěňátek "v akci" na zahradě, v sekci štěňat jsme pak upravili váhovou tabulku a přidali další profilové fotky.

Puppie´s are 6 weeks old . Well, another week has passed so fast. By clicking on the right picture, you can visit the photogallery of the puppies "in action" in the garden; in the puppies section we have updated the weight table and put new profile photos.

13.-15..05.2011

Návštěva ze Švédska. Na návštěvu a pomuchlovat se se štěňátky přijeli naši drazí přátelé Kerstin a Lars Westerbergovi s taťkou našich štěňátek - Mollelyckans MOJO a jeho synem - Macis NASHVILLE. Ve fotogalerii můžete vidět také fotky z MVP v Praze, kde MOJO byl ve třídě šampiónů V3 a Nashville vyhrál otevřenou a ještě Res. CACIB. Byl to báječný víkend. :-)
Visit from Sweden. Kerstin and Lars Westerberg, our dear friends, came to visit and hug the puppies with their father - Mollelyckans MOJO and his son Macis NASHVILLE. In the photogallery you can see also photos from the Prague International Dog Show where MOJO was in the Champions class Excellent 3, and Nashville won the open class and also Res.CACIB. It was a superb weekend. :-)

12.05.2011
5. týden štěňátek. Další nášup foteček, tentokrát jak si štěňátka hrají a dovádí na zahradě, profilové fotečky a váhy můžete vidět v sekci štěňata. / Puppie´s 5th week. Another round of photos, this time puppies playing in the garden, profile photos and weights can be seen in the puppies section.
05.05.2011
Štěňátkům jsou už čtyří týdny. Fotečky najdete jako vždy v sekci štěňátek. / Puupies are already four weeks old now. Photos can be found as always in the puppies section.
28.04.2011

Vrh B: " Jsou nám tři týdny. Naše jednotlivé fotečky, tentokrát s dárečkem od tatínka Moja, najdete v sekci štěňata". / Litter B:"We are three weeks old now. Our individual photos, this time with a present from our daddy Mojo, can be found in the puppies section".

 

21.04.2011

Štěňátkům jsou dva týdny / The puppies are two weeks old now

Štěňátka otevřela očíčka, začínají chodit, vrčet, ale jejich hlavní náplní dne je, že papají a spinkají . Fotečky jednotlivých štěňátek a váhové přírůstky v sekci štěňata. Klikněte na foto a uvidíte další společné fotografie. / They´ve opened their eyes, began to walk, they grumble, but most of all they are occupied with eating and sleeping. Photos of individual puppies and their weights can be found in the puppies section. Click on the photo and you will see more photos of the puppies together.

Přejeme Vám krásné velikonoční svátky ! Happy Easter Holidays !

14.04.2011

1. týden / week n°1

Štěňátka mají za sebou první týden svého života. Rostou před očima a hezky prospívají. Přidali jsme nové fotky v sekci štěňata a doplnili váhovou tabulku. / Puppies are now one week old. They are growing in front of our eyes and are doing fine. We have added some new photos in the puppies section and filled the weight table.

Cituška přivedla na svět čtyři krásná a zdravá miminka - dvě fenečky a dva pejsky. Mimíšci se mají čile k světu a Cituška se o ně vzorně stará. Více v sekci štěňata. / Cita has given birth to four beautiful and healthy puppies - two girls and two boys. The babies are full of energy and Cita is taking very good care of them. More in the Puppies section.

DEN 1.

07.04.2011

Vrh B - Ladyca Bern - Litter B

setřičky / sisters

bráškové / brothers

první holčička / first girl

druhá holčička / second girl

první kluk / first boy

druhý kluk / second boy

CITA ze Slunného dvora
rodokmen / pedigree

19.03.2011

Bonitace v Mladé Boleslavi

Márty - Zanzebern Foreign Agent úspěšně absolvoval zkoušku z dospělosti a stal se tak CHOVNÝM s bonit. kódem 525 AHS 55 AO neg.
Our Márty has successfuly passed the breeding test and has become a Stud dog.

 

18.03.2011

Vrh A oslavil své 1. narozeniny

Přejeme všem našim prvorozeným pevné zdraví a mnoho, mnoho štěstí do dalších let. Majitelům Anakina, Averyho a Abbynky moc děkujeme za zaslané fotečky a za stálý kontakt s námi.

 

Anakin
Ailey Avery
Abby

Máme za sebou víkend s velkým "V". Prožili jsme krásný sobotní večer na maturitním plese Ditušky, paničky naší City, která se rozhodla, že cestu za ženichem nebude dále odkládat, že je čas vyrazit. A tak jsme se po plese vypravili do švédského města Kävlinge, kde nás srdečně přivítali velice pohostinní a vstřícní majitelé našeho vyvoleného, pečlivě vybraného ženicha. MOJO je velmi pěkný pes s milou, jemnou a přátelskou povahou, s krví jedinečných severských předků se silnými kostrami, krásnými hlavami, dlouhověkostí a nulovými dysplaziemi až do generace praprarodičů. Pyšní se tituly dánský a švédský šampion a mnoha dalšími oceněními. Krytí proběhlo 31.1. - 1.2., a protože Cituška zdědila neskutečný apetit a chtivost když má své dny, a svého ženicha si okamžitě zamilovala, tak jako on jí, věříme a těšíme se, že se na sonografickém vyšetření mimíšci objeví. Moc děkujeme Larsovi a Kerstin za veškerou péči. Kerstin and Lars, thank you very much for everything.

Galerie
Cita a Mojo

21.01.2011

Márty oslavil své 2. narozeniny.

Mílý Márťásku, přejeme Tobě i Tvým sourozencům vše nej, nej, nej a hlavně zdravíčko a štěstíčko.

8.01.2011

Tříkrálové venčení v Káraném

I přes ne zcela příznivé počasí jsme se s Cituškou zúčastnili poprvé tradičního tříkrálového venčení, které již čtvrtým rokem pořádala CHS Slunný dvůr, odkud naše Cituška pochází. V hezkém okolí chatové osady v Káraném jsme se doslova dobrodili do cíle naší pěší túry, kde jsme pejsky, kteří si to náramně užívali, odměnili a pak se vrátili do sucha a tepla nejbližší hospůdky. Bylo to prima, leč příště si vezmeme spíše ploutve nebo gumáky :-)

27.12.2010 - 1.1.2011

Vánoční prázdniny a Silvestr na horách

Poslední týden v roce jsme strávili stejně jako loni s kamarády v Orlických horách na Chatě Prim v příjemné atmosféře a výtečnou kuchyní našich milých přátel rodiny Štěpánových. Počasí se tentokrát opravdu vyvedlo a my si tak užívali krásných dlouhých procházek v malebně zasněženém okolí. Adámek se mezitím proháněl na snowboardu na perfektně upravenách sjezdovkách. Měli jsme i moc milou návštěvu - Martina s Aduškou, se kterými jsme se vypravili na výlet k Rampušákovi. Protože nám v třeskutých mrazech zamrzlo nejen auto, ale i foťák, tak jsme moc vděční za fotky jak Martinovi, tak Nikol.

  2010  
2009 2008 2007