Jolana Dvořáková, Sazená 10, 27324 Velvary, Czech Republic  
T:00420732189760, 00420315720171, e-mail: ladycabern@seznam.cz

Ohlédnutí za rokem 2012 / Looking Back at 2012

31.12.2012

Silvestr v Orlických horách / New Year in Orlické Mountains

Už počtvrté jsme strávili super konec roku s oslavou Silvestra mezi přáteli a jejich čtyřnohými kamarády na chatě Prim v Deštném v Orlických horách. Měli jsme veliké štěstí, že nám sníh vydržel po celou dobu pobytu, takže jsme si užili krásných bílých procházek a Adámek snowboardování. Na rozdíl od Ditušky s Martym, kteří byli v Krkonoších beze sněhu. Ale i oni si prázdniny jak se patří užili.

For the fourth time in a row we spent our New Year with friends and their fourlegged companions in Deštné in Orlické Mountains. We were very lucky that the snow stayed during our whole stay, so we could enjoy walks in the snow and Adam some snowboarding. Quite the opposite was in Krkonoše Mountains, which were without snow and where Dita and Marty spent their end of the year. However even they had a very good holliday time with a lot of fun.

1.-2.12.2012

DUO CACIB Nitra (SK)

Mezinárodní dvoudenní výstava v Nitře se nám náramně vydařila. Třikrát druhé a jednou třetí místo, máme velkou radost :-)

CITA ze Slunného dvora - třída otevřená / open class
1.12. Excellent 2, Res CAC - rozh. Malgorzata Halas (PL)
2.12. Excellent 2, Res CAC - rozh. Dušan Paunovič (SRB)

JCh. BRIONNY RUTH Ladyca Bern - mezitřída / intermediate class
1.12. Excellent 3 - rozh. Halas (PL)
2.12. Excellent 2, Res. CAC - rozh. Paunovič (SRB)

Výborný výsledek dosáhla i BELLITA OLIVIA Lady Bern, když v mezitřídě skončila druhý den s hodnocením Excellent 3. Moc blahopřejeme :-)

The Double International Dog Show in Nitra was a great success. Three times second place and once third place. We are very happy :-)

click on photo to view gallery

3.-4.11.2012

DUO MVP Praha - Ruthynka získala svůj první CACIB !

Byl to super víkend. Nejenom, že Ruthynka získala svůj první titul CACIB, Cituška další Res CAC a Bellita Olivia třetí a čtvrté místo, ale poprvé se přijel ukázat na výstavu i CORTEZ Ladyca Bern. Moc děkujeme jeho páníčkům, že přijeli ... a gratulujeme k prvnímu vítezství ve třídě štěňátek :-). Více fotek se zobrazí kliknutím na fotky vpravo.

CITA ze Slunného dvora - třída otevřená / open class
4.11. Excellent 2, Res CAC - rozh. Mikulášová (SK)
3.11. Excellent 4 - rozh. Hollbacher (A)

JCh. BRIONNY RUTH Ladyca Bern - mezitřída / intermediate class
4.11. Excellent 1, CAC, CACIB - rozh. Ingrid Mikulášová (SK)
3.11. Excellent 4, - rozh. Gabriella Hollbacher (A)

BELLITA OLIVIA Ladyca Bern - mezitřída / intermediate class
3.11. Excellent 3 a 4.11. Excellent 4

CORTEZ Ladyca Bern - třída štěňat / puppy class
4.11. Velmi nadějný 1 / Very promising 1

It was a fantastic weekend. Not only that Ruthy received her first CACIB, Cita another Res CAC, Bellita Olivia a third and fourth place, but it was for the first time that our CORTEZ Ladyca Bern entered the show ring and .., won the best puppy :-). Click on photos to see more pics.

So happy :-)

From left: Ruthy, mumm Cita. Cortez and Olí

28.10.2012

Cita ze Slunného dvora úspěšně složila zkoušku BH

Naše Cituška se nenechala odradit špatnými povětrnostními podmínkami a úspěšně složila se svojí paničkou Ditou zkoušku BH (Zkouška doprovodného psa). Zkoušku, která se skládá ze dvou částí - zkouška poslušnosti a zkouška v dopravním ruchu zvládla na 49 bodů (ze 60 možných). Vedle zkoušek ZOP, ZPU 1, a ZZO je to již její čtvrtá úspěšně složená zkouška. Udělaly nám holky velikou radost :-). Pro zobrazení fotogalerie klikněte na fotografii.

Eventhough the weather conditions were very bad for dog obedience exams, our Cita together with Dita managed to successfully pass another dog obedience test - this time the BH test (Accompanying Dog Test). The girls made us very happy :-) Click on photo to view gallery.

 

21.10.2012

JCh Brionny Ruth a Bellita Olivia Ladyca Bern - úspěšná bonitace

Dnešní dopoledne v Mladé Boleslavi bylo pro nás nesmírně důležité. Ruthynka i Olí úspěšně prošly zkouškou z dospělosti - bonitací, čímž se dnešním dnem staly chovnými fenami :-)

JCh Brionny Ruth and Bellita Olivia Ladyca Bern passed breeding tests

Today´s morning in Mladá Boleslav was very important for us. Ruthy and Olivia passed their breeding tests and as of today they are therefore "adults" :-) .

 

Bellita Olivia a Brionny Ruth Ladyca Bern

 

15.10.2012

ČMKÚ udělila dne 15. října 2012 naší Ruthynce
JCh SK Brionny Ruth Ladyca Bern titul

ČESKÝ JUNIOR ŠAMPIÓN !!!.

The Czech and Moravian Kynological Union awarded our Ruthy
JCh SK Brionny Ruth Ladyca Bern the titel

CZECH JUNIOR CHAMPION !!!.

 

14.10.2012

MVP České Budějovice / České Budějovice CACIB Show

Mezinárodní výstava v Českých Budějovicích byla pro Ruthynku premiérou v mezitřídě. S výsledkem jsme moc spokojeni. Cestou zpět jsme se nedaleko Soběslavi zastavili na procházku v lese plném "kráčejících stromů".

mezitřída - pan rozhodčí Janda (CZ)
JCh BRIONNY RUTH Ladyca Bern - Výborná 3 / Excellent 3

The International Dog Show in České Budějovice was a premiére for Ruthy in the intermediate class. We are very happy with the result. On the way back home, we stopped near Soběslav for a short walk in a wood with "Walking trees".

 

30.09.2012

NVP Brno / Brno National Dog Show

Máme moc velkou radost. Ruthynka na Národní výstavě v Brně získala ve velmi silné konkurenci svůj třetí CAJC, čímž splnila podmínky pro udělení titulu Český Junior Šampion :-).

Třída mladých - paní rozhodčí Kochan (PL)
JCh BRIONNY RUTH Ladyca Bern - Výborná 1,CAJC, BOJ

We are very very happy. Ruthy, in very strong competition during a National Dog Show in Brno won for the third time in Junior class and thus met the conditions to become Czech Junior Champion :-).

 

22.09.2012

Speciální výstava Klubu ŠSP - Special Swiss Mountain Dog Club Show

Abby Ladyca Bern - otevřená/open - judge R. Burgish - Velmi dobrá/Very good
Baltic Max - mladých/junior - j. O. Vondrouš - V3 z 21/Excellent 3 out of 21
Bellita Olivia - mezitřída/intermediate - j. R. Burgish - Velmi dobrá/Very good
JCh Brionny Ruth - mladých/junior - j. E. Procházková - Výborná/Excellent

Srdečně děkujeme majitelům našich odchovů za prezentaci i setkání na této výstavě. Obrovskou radost nám udělal Max, který se v konkurenci 21 psů probojoval nastupně vítězů na krásné 3. místo. Pro Abby byla tato výstav premiérou, jen škoda, že bez kožíšku :-). V odpolední soutěži Mladý vystavovatel se Abbynka pak hezky předvedla se svou nejmladší paničkou Martinkou.

Many thanks go to the owners of our offsprings for their presentation at this how. Baltic Max made us very happy because he finished between 21 dogs on the 3rd place. For Abby, it was here premiere, however pitty was, taht she was out of coat.

Baltic Max Ladyca Bern + show photos

 

13.-16.09.

Výcvikový víkend Pecka / Pecka training weekend

Opět jsme vyrazili za aktivním odpočinkem, tentokrát na prodloužený výcvikový víkend na Pecce. Kromě výcviku a procházek si Klaruška s Cituškou vyzkoušely tahání vozíku. Byly moc šikovné a hlavně se jim to oběma moc líbilo. Asi si budeme muset pořídit vlastní :-). Setkali jsme se také s našimi odchovy vrhu B a C s Bellitou Olivií - Olí a Coralií. Obě holčičky jsme si náramně užili. Více ve fotogalerii. Organizátorům, manželům Pečenkovým srdečné díky za tento pohodový víkend. Manželům Vágnerovým děkujeme za fotografie a na výstižné video klikněte zde.

We spent with Klara and Cita a wonderful training weekend organised by Pavel and Jana Pečenkovi in East Bohemia. You can see more pics from this event by clicking on the picture on the right or more on video (click right here).

09.09.2012

 

Pozdravy z nových domovů - vrh "C" litter - News from new homes

Dostáváme průběžně zprávičky s fotkami od majitelů našich psích dětiček Coralie, Coltyna a Corteze. Naše miminka se mají skvěle a páníčkům dělají jen samou radost. Děkujeme všem majitelům za jejich lásku, péči, zprávy a fotky, které nás vždy potěší. Každému štěňátku jsme vytvořili vlastní stránečku s fotografiemi v sekci Odchovy/ Vrh C.

We receive continuously news and photos from the owners of our babies Coralie, Coltyn and Cortez. They are doing splendidly and the make their owners happy. We thank them all for their love, care, news and photos which always delight us. We have created individual pages with photos of each puppy in the section Litters / Litter C

26.08.2012

 

INTERDOG Bohemia CACIB Mladá Boleslav

Na výstavu jsme se vypravili s Ruthynkou, která nebyla zrovinka co se srsti týče ve výstavní kondici, proto jsme s výsledkem velmi spokojeni. Setkali jsme se také s Maxem (Balitc Max), který si na své druhé výstavě vedl velmi dobře a páníček velmi statečně :-).

JCh BRIONNY RUTH Ladyca Bern - Junior class - Výborná 4/ Excellent 4
BALTIC MAX Ladyca Bern - Junior Class - Výborný / Excellent

However our Ruthy was not in excellent condition, we are very happy with the result. We also met with her brother Baltic Max, who managed to perform very well at his second show :-)

18.08.2012

 

DUO CACIB Bratislava aneb krásné setkání s našim Balzacem

Měli jsme tu možnost se po roce setkat s našim Balzacem žijícím ve Švédsku. Máme z něj opravdu ohromnou radost. Z Balzaca vyrostl krásný pes se silnou kostrou a velmi příjemnou a přítulnou povahou. Děkujeme jeho skvělým majitelům, Kerstin a Larsovi za jejich lásku a péči, skvělou prezentaci na výstavách nejen ve své zemi. Jejich výsledky nás opravdu velmi těší. V sekci vrh "B" najdete nové Balzakovo fotky.

Balzac Ladyca Bern splnil podmínky pro udělení titulu Champion of Bulgaria
26.8.2012 - CACIB Bansko, Bulgaria - Excellent 2
25.8.2012 - CACIB Bansko, Bulgaria - Excellent 1, CAC, CACIB, BOB
24.8.2012 - CACIB Bansko, Bulgaria - Excellent 2, CAC

19.8.2012 - DUO CACIB Bratislava, Slovakia - Excellent 1, CAJC
18.8.2012 - DUO CACIB Bratislava, Slovakia - Excellent 2

We had the opportunity, after a year, to see our Balzac who lives in Sweden. We very very happy to see him grow into a beautiful dog with strong bones and very pleasant and cuddly character. We thank his owners, Kerstin and Lasse for their love and care, excellent presentation on shows not only in their country. Their results please us very much. You can find new photos of Balzac in the litter "B" section.

15.08.2012

 

Vyhodnocení RTG vrhu "B" / Litter "B" X-Ray Results

Přinášíme vám kompletní výsledky rentgenových vyšetření vrhu "B", ze kterých máme obrovskou radost !!!

We are presenting the X-ray results of litter "B", which have made us very very happy !!!

BRIONNY RUTH Ladyca Bern - HD A/A ED 0/0

BELLITA OLIVIA Ladyca Bern - HD A/A ED 0/0 OCD neg

BALTIC MAX Ladyca Bern - HD B/A ED 0/0

BALZAC Ladyca Bern - HD A/A ED 0/0

11.-25.08.2012

LVT Přátelství aneb z Pohádky do pohádky / Our summer holidays dog training camp

I letošní dovolená na výcvikovém táboře v Herolticích byla prostě báječná. Za krásného počasí jsme si užívali našich kamarádů, koupání, výcviku, závodů, ale také spousty zábavy a legrace. Z táborové výstavy, která je především o souhře psa a psovoda jsme si odvezli krásné poháry. Už teď se těšíme na další, dvanáctý ročník tábora. Vytvořili jsme pro Vás fotogalerie z jednotlivých akcí.


Agility


O zlatého ptáka Ohniváka


Karneval


Nástup


Koupání v řece


Štěk Trek


Výstava


Vítání Martina na nádraží v Tišnově

28.07.2012

Loučení s vrhem "C" / Farewell to Litter "C"

Minulý týden byl pro nás smutný, protože po krásných osmi týdnech nastaly okamžiky loučení. Dnes jsou už Coralie, Coltyn a Cortez ve svých nových domovech. Hodně štěstí zlatíčka naše, přejem vám krásný, dlouhý a spokojený psí život. Těšíme se, že se budeme i dále vídat ...

Last week was sad for us, because after wonderful eight weeks came the moments of farewell. Today, Coralie, Coltyn and Cortez are in their new homes. We wish you, our darlings, a lot of happiness, a beautiful and a long life. We look forward seeing you in the future ...


CORALIE


COLTYN


CORTEZ


Výbavička

21.07.2012

Vrh "C" - 8. týden / Litter "C" - 8th Week

Spoustu našich krásných foteček najdete jako obvykle v sekci štěňata

You can find a lot of our new beautiful photos in the puppies section

Cortez, Coralie, Coltyn

15.07.2012

NVP Mladá Boleslav / Mladá Boleslav National Dog Show

Máme moc velkou radost. Ruthynka na Národní výstavě v Mladé Boleslavi získala ve velmi silné konkurenci krásný posudek se známkou:

Třída mladých - pan rozhodčí Kukla (CZ)
BRIONNY RUTH Ladyca Bern - Výborná 1,CAJC

We are very very happy. Ruthy, in very strong competition during a National Dog Show in Mladá Boleslav received a very good asessment and finished in Junior class with Excellent 1, CAJC !

14.07.2012

Vrh "C" - 6. a 7. týden / Litter "C" - 6th and 7th Week

Máme za sebou první očkování, čipování a také kontrolu vrhu. S výsledky jsou páníčci moc spokojení. Je nás všude plno, máme radost z každé návštěvy, kterou vždy náležité přivítáme. Na zahradě se nejvíce vydovádíme s naší poloviční sestřičkou Ruthynkou, která je stále tak hravá jako my. Opět jsme doplnily váhovou tabulku a přidali velké fotogalerie.

We have gone through our first vaccination. we have our chips and we went through the litter evaluation, with which our woners are very satisfied. We are everywhere. We great with a lot of excitement everyone who comes to visit us. We love to play with our half sister Ruthy, which is still playful like us. WE have again filled the weight tables and added new photogalleries.

06.-07.07.2012

BALZAC Ladyca Bern

Přišly nám velmi pěkné zprávy s fotkami ze Švédska od našeho Balzaca. V 15ti měsících měří 66 cm a váží 52 kg. Na výbornou absolvoval mentální testy. Máme moc velkou radost. Na výstavě ve švédském Tvaakeru získal ohodnocení velmi dobrý a druhý den na mezinárodní výstavě byl Výborný 2. Majitelům moc gratulujeme k výstavním úspěchům i dalším výsledkům :-).

We received very good news and photos from Sweden from our Balzac. In his 15 months he has 66 cm and 52 kg. He passed mental tests with excellent results. We are very happy. During a show in Tvaaker in Sweden he was Very Good and the next day during a IDG he was Ecellent 2. We congratulate the owners to the show and other results :-).

Máme to doma oficiálně ! / We have it at home officially !

SKJ udělila dne 3.7.2012 ňaší Ruthynce - Brionny Ruth Ladyca Bern, titul Slovenský šampion krásy mladých !!!.

The Slovak Cynological Union awarded our Ruthy - Brionny Ruth Ladyca Bern the Slovak Junior Champion titel !!!

 

01.07.2012

NVP Klatovy / Klatovy National Dog Show

Neděle na Národní výstavě v Klatovech se nám moc vyvedla. Ve velkém parnu a velmi silné konkurenci získala Ruthynka ohodnocení Výborná 1, CAJC. Svou premiéru ve výstavním kruhu absolovoval také její bráška Max, který skončil Výborný 3. Páníčkům gratulujeme a děkujeme za jeho velmi pěkné předvedení.

Třída mladých - paní rozhodčí Ovesná (CZ)
BRIONNY RUTH Ladyca Bern - Excellent 1,CAJC
BALTIC MAX Ladyca Bern - Excellent 3

We have spent a successful Sunday at the Klatovy National Dog Show. In extreme heat and very strong competition our Ruthy was Excellent 1, CAJC. Her brother Max took part in his premiere show and finished Excellent 3. We congratulate his owners and we thank them them for his very good presentation.

30.06.2012

Vrh "C" - 5. týden / Litter "C" - 5th Week

Další týden utekl jako voda. Spoustu foteček a váhové přírůstky můžete jako vždy vidět v sekci štěňata.

Another week has passed so quickly. You can see a lot of new photos and weight gains in the puppies section.

30.06.2012

Taťka na návštěvě / Daddy´s visit

V sobotu se na nás přijel podívat náš taťka ICh, Multi Ch. El Cid z Ochoze. Přivezl nám s paničkou spoustu nových hraček. Opět dokázal, jakou má svatou trpělivost, když jsme ne a ne, nechtěli posedět u společného focení :-). Ale vydržel. Je to kabrňák :-)

ICh, Multi Ch. El Cid z Ochoze, our father, came to pay a visit on Saturday. He brought us together with his owner a lot of presents. He proved, once and again, how patient he can be, when we tried to take a photo of us with him :-). But he hanged on. He´s a great guy :-)

23.06.2012

Vrh "C" - 4. týden / Litter "C" - 4th Week

Jsme hravá, dravá a žravá štěňátka. Zdolali jsme porodní bednu. :-) Prozkoumáváme dům a zahradu, kde si užíváme spoustu legrace a mazlení. Podívejte se, co všechno umíme a jak krásně rosteme. Naši páníčkové pro vás připravili vééélkou fotogalerii v sekci štěňata.

We are playfull, energetic and all the time hungry puppies. We have also conquered the baby box :-) We are inspecting the house and surveying the garden, where we have a lot of fun and enjoy a lot of carressing. Have a look, what we have already learned and how nicely we are growing. Our owners have prepared for you a really big photogallery in the puppies section.

 

16.06.2012

Vrh "C" - 3. týden / Litter "C" - 3rd Week

Dovolte abychom se představili, jmenujeme se CORALIE, COLTYN a CORTEZ. Už toho hodně umíme - chodíme, štěkáme, vrčíme a vrtíme ocásky a také jsme ochutnali výbornou kašičku. Moc nám chutnala, ale ještě lepší byla ta báječná koupel :-). Také jsme měli moc milou návštěvu, paničku našeho tatínka El Cida, které jsme se moc líbili. Naše nové fotky a váhové přírůstky najdete zde.

Let us introduce ourselves, our names are CORALIE, COLTYN and CORTEZ. We have already learned how to walk, bark, grumble and wriggle our tails. We also tasted a delicious puppy mash, but even better was the bath in it :-). We also had a very nice visit, the owner of our father El Cid, and she said she liked us very much :-). New photos and weight gains click here.

08.-10.06.2012

CAC Senec a DUO CACIB Nitra - Ruthy 3x CAJC !

S Ruthynkou jsme prožili na Slovensku neuvěřitelný víkend plný výstavních úspěchů, radosti a emocí ... Ziskem tří titulů CAJC ve třech po sobě jdoucích dnech tak Ruthy splnila podmínky pro udělení titulu Slovenský JUNIOR CHAMPION. Ještě teď to rozdýcháváme :-)

BRIONNY RUTH Ladyca Bern - junior class / třída mladých
8.6. CAC Senec - Excellent 1,CAJC -rozh. Mikulášová (SK)
9.6. CACIB Nitra - Excellent 1,CAJC, Junior BOB -rozh. Ridarčíková (SK)
10.6. CACIB Nitra - Excellent 1,CAJC, Derby Winner -rozh. Mravík (SK)

We have spent with Ruthy an unbelievable weekend full of show successes, happiness and emotions in Slovakia. By winning three CAJC titles in three consecutive days Ruthy has qualified to become a Slovak JUNIOR CHAMPION. We are still trying to catch breath :-)

09.06.2012

Vrh "C" - 2. týden / Litter "C" - 2nd Week

Štěňátka otevřela očíčka a začínají je poslouchat nožičky :-). Maminka Cituška se o ně vzorně stará a všichni nám dělají velkou radost. Fotky jednotlivých štěňátek a váhové přírůstky najdete zde.

Puppies have opened their eyes and their little legs have started to listen :-). Their mummy Cita is taking great care of them and they all make us very happy. Photos of individual puppies and their weight gains can be found here.

02.06.2012

Vrh "C" - 1. týden / Litter "C" - 1st Week

Naše rozkošná miminka mají 7 dní. Krásně rostou, pomalinku se pokoušejí stavět na všechny čtyři, ale udržet balanc dá velkou práci, obzvlástě pak, když se odkulí od maminčina mléčného baru :-). Do sekce štěňata jsme přidali fotky a doplnili váhovou tabulku.

Our babies are 7 days old. They grow nicely, slowly they try to get on their four legs, however maintaining balance is rather difficult, particularly with their full bellies after spending some time at mummy´s milk bar :-). We have added photos and weights in the puppies section.

26.05.2012 První fotografie po narození / First photos after birth


holčička / girl


první kluk / first boy


druhý kluk / second boy

Rodiče našich štěňátek / Parents of our puppies

Taťku našeho vrhu "C" Cida, známe nejen z výstavních kruhů, jako výstavně nejúspěšnějšího psa u nás s úctyhodným počtem titulů, ale také z jeho rodinného prostředí. Jeho velkou předností je jeho typická berňácká povaha, která nás okouzlila. Cid je přátelský, veselý, mazlivý, vyrovnaný pohodář k psím samcům nekonfliktní. Množství jeho složených zkoušek odpovídá jeho velké chuti pracovat. Zkrátka berňák, jaký by měl být. Věříme, že City a Cidovým "Céčkám" nebude chybět temperament s pracovními předpoklady a budou vhodná i pro aktivní majitele a rodiny.

We know the father of our puppies - El Cid not only from show rings, where he has become the most successful dog in Central Europe but also from his family life. His typical bernese character is his great advantage, that has fascinated us. He is a friendly, happy, cuddly and well balanced dog, who does not have any problems with other male dogs. The number of examinations he has passed shows how much he likes to work. Really a great example of a Bernese Mountain Dog. We believe that Cid´s and Cita´s "C" puppies will have the same temperament and working prerequisites and that they will be well suited for active owners and families.

 

07.04.2012

Vrh "B" oslavil své 1. narozeniny / Litter "A" - 1st Birthday

Olívičko, Maxi, Balzacu a Ruthynko, přejeme vám k vašim prvním narozeninám hlavně pevné zdraví, mnoho úspěchů pracovních i výstavních, spousty mazlení a procházek, prostě vše nej nej nej. Zároveň jsme doplnili galerie o zaslané fotečky od majitelů, kterým tímto děkujeme za fotky, ale hlavně za super péči.

Dear Olivia, Max, Balzac and Ruthy, we wish you successes in shows, a lot of caressing and cuddling, sound health and all the best. We have added received photos into their galleries, for which we thank the owners, but the principle thanks goes to the owners for their fantastic care.

25.03.2012

Balzac Ladyca Bern v Itálii/ Balzac in Italy

Náš Balzac, žijící ve Švédsku si užíval se svými páníčky - cestovateli a parťákem Nashvillem dovolenou, ale také krásné úspěchy ve slunné Itálii. Kerstin a Lassemu gratulujeme a děkujeme za prezentaci naší CHS.

Our Balzac, who lives in Sweden enjoyed with his owners and his mate Nashville a holiday and also superb show results in sunny Italy. Congratulations to Kerstin and Lasse and thanks for the presentation of our kennel.

CACIB Gonzaga - Italy - Excellent 1, BOS - junior class
CACIB Reggio Emilia - Italy - 2 x Excellent 4 - junior class

21.03.2012

Březnový výlet do Orlických hor/ A March trip to Orlicke mountains

S Klaruškou a Ruthynkou jsme strávili naprosto úžasný slunečný víkend na horách. Užili jsme si s kamarády dlouhých procházek a skvélé atmosféry u Štěpánů na chatě Prim v Deštném. Rozloučení se zimou a Rampušákem se skutečně moc povedlo. Moc díky za pozvání :-). Momentky z pobytu můžete shlédnout v připojené galerii.

We spent a fantastic sunny weekend together with Klara and Ruthy in the Orlické mountains. We enjoyed the long walks and very nice atmosphere with our friends at the Prim mountain cottage in Deštné. Thanks very much to Štěpán´s family for the invitation. You can see some photos from this trip in the attached gallery.

18.03.2012

Vrh "A" oslavil své 2. narozeniny / 2nd Birthday of Litter "A"

Jsou tomu dva roky, co se vyklubala na svět naše první štěňátka - Akýsek, Veránek, Abbynka a Ailynka. Přejeme jim spoustu zdraví, štěstí, misky plné dobrůtek a jejich páníčkům hodně veselých zážitků s jejich čtyřnohými mazlíky.

It´s been two years, when our first puppies were born - Anakin, Avery, Abby and Ailey. We wish them a lot of hapiness, health, bowls full of goodies and their owners a lot of happy moments with their four legged darlings.

02.03.2012

Ladyca Bern na procházce / Ladyca Bern on a walk

Vyjít si s celou smečkou na procházku je vždy super zážitek, a to zejména pro našeho rodinného fotografa - maminku. Takže se s Vámi chceme podělit o nejhezčí okamžiky z první březnové společné procházky v připojené fotogalerii.

Going out with our four dogs is always a superb event, particularly for mum, who is our family photographer. So, we would like to share some of the moments of this March long walk with you in the attached photogallery.

22.02.2012

Cituška oslavila 4. narozeniny / Cita´s 4th Birthday

Je to neuvěřitelné, jak ten čas běží, protože naší Citušce už jsou 4 roky. Do dalších let jí přejeme hodně štěstíčka a spoustu zdravých štěňátek. Vše nejlepší také přejeme všem sourozencům :-)

It is surely unbelievable how time flies, because Cita is 4 years old now. We wish her a lot of happiness and a lot of healthy puppies in the future. All the best also to her brothers and sisters. :-)

04.-05.02.2012

DUO CACIB BRNO

Na dvoudenní mezinárodní výstavě v Brně Rutynka krásně zabodovala. První den byla u italského rozhodčího druhá a druhý den u finské rozhodčí čtvrtá. Cituška byla oba dva dny výborná. S vysledky jsme moc spokojení. Také děkujeme Martině za krásné předvedení naší odchovankyně Bellity Olivie Ladyca Bern.

Ruthy took part succesfully in a two day International dogs hos in Brno, when the first day she was second with an Italian judge and the next day fourth with a finnish judge. Cita was excellent both days. We are very happy with the results. We also thank Martina for showing beautifully our offspring Bellita Olivia.

Brionny Ruth Ladyca Bern

4.2.2012 - Výborná 2 - young class/mladých - judge Inzoli (IT)
5.2.2012 - Výborná 4 - young class/mladých - judge Juutilainen (FI)

Cita ze slunného dvora - Excellent - open class/otevřená - both days

Bellita Olivia Ladyca Bern - Very Good (1st day), Excellent (2nd day)

 


Olivia a Ruthy

21.01.2012

Mártyho 3. narozeniny / Marty´s 3rd Birthday

Náš Matýsek (Zanzebern Foreign Agent) oslavil své třetí narozeniny. Přejeme mu mnoho zdraví a úspěchů v jeho canisterapeutické praxi. Vše nejlepší přejeme také jeho sourozencům v Austrálii, Kanadě, Francii a Singapuru :-)

Our Marty celebrated his 3rd Birthday. We wish him sound health and a lot of succes in his canistherapeutical activities. Happy Birthday also to his brothers and sisters living in Australia, France, Canada and Singapore.

 

 

14.01.2012

Setkání odchovů a kamarádů CHS Queen Elsa / Meeting at Kennel Queen Elsa

CHS Queen Elsa, odkud pochází naše Klaruška a maminka Citušky, pořádala setkání svých odchovů a přátel a my jsme byli také u toho. Děkujeme za velmi příjemné sobotní odpoledne všem našim kamarádům a hlavně Jarce za organizaci akce. Jsme moc rádi, že také mohli přijet majitelé od dětiček Citušky - Abby a Maxe. Těšíme se zase na brzkou shledanou. V galeriích uvidíte jak naše momentky a skupinové fotečky, tak také fotky od CHS Amber Bohemia, za které moc děkujeme.

Kennel Queen Elsa organised a meeting of its offsprings and friends, and as our Klara was born at Queen Elsa, we could not miss to be there. We enjoyed a very pleasant Saturday afternoon with our friends and we were very happy that owners of Abby and Baltic Max could come along as well. In the galleries you can see also pictures from kennel Amber Bohemia.


Abby Ladyca Bern
a Cita ze Slunného dvora


Baltic Max Ladyca Bern
a Brionny Ruth Ladyca Bern


Momentky
a Sebastiánek


Fotogalerie od
Amber Bohemia

08.01.2012

Národní "hanácká" výstava psů - Brno / National Show Brno

Cita ze Slunného dvora - Výborná 3 - třída otevřená - rozh. Jandová (CZ)

Brionny Ruth Ladyca Bern - Výborná - třída mladých - rozh. Jandová (CZ)

První letošní výstava se přestěhovala z Olomouce do Brna. Cituška obsadila krásné třetí místo z 11 fen a Ruthynka, která v den výstavy dovršila věku 9 měsíců a jednoho dne, nastoupila poprvé do třídy mladých. I když byla v kruhu nejmladší, tak si vedla opravdu skvěle a odnesla si známku Výborná s krásným posudkem. Mockrát děkujeme Karin Hlavaté za fotečky.

Cita was during her first show this year on a beautiful Third place. Ruthy, the youngest dog in the ring (9 months and 1 day), firstly in young class, got a very nice assessment and classification Excellent.

2010 2011  
2009 2008 2007